Najlepsze miesiące na otwarte szkolenia

 

 

W których miesiącach najłatwiej, a w których najtrudniej zebrać grupę na szkolenie?
Jak długo promować szkolenie, aby zebrać dużą grupę?

 

Kiedy organizować szkolenie otwarte?

Najlepszy czas na organizowanie szkoleń otwartych to miesiące październik-listopad oraz kwiecień-maj. Z mojego doświadczenia wynika, że wtedy najwięcej osób myśli o pójściu na szkolenie. Toteż wtedy najłatwiej jest zebrać grupę na szkolenie otwarte.

W innych miesiącach też można zebrać grupę, trzeba tylko podjąć więcej działań promocyjnych i dać ludziom solidny powód do pójścia na szkolenie.

Organizując szkolenie w lipcu musimy po prostu podjąć więcej działań promocyjnych. Musimy dotrzeć do większej ilości osób. Powinniśmy też dać im konkretny powód do pójścia na szkolenie (uczenie się) w środku wakacji. Np. Część firm szkoleniowych obniża ceny wakacyjnych szkoleń o 50%, a część daje dwa szkolenia w cenie jednego.

Organizując szkolenie w wakacje musimy więc wydać więcej pieniędzy na jego promocję, a przychód ze sprzedaży tego szkolenia będzie mniejszy.

To powoduje, że wiele firm szkoleniowych po prostu odpuszcza organizowanie szkoleń w wakacje.

Czasem zdarza się, że organizując szkolenie w wakacje, nie zbierzemy odpowiedniej ilości osób i szkolenie musimy odwołać. A przecież ponieśliśmy koszty jego promocji.

Czasem zdarza się, że organizując szkolenie w październiku zbierze nam się tak duża grupa, że będziemy musieli zrobić dwa szkolenia. Poniesiemy raz koszty promocji, a zarobimy dwa razy.

Według mnie najbardziej opłaca się organizować szkolenia otwarte w miesiącach październik-listopad oraz kwiecień-maj. Jednak sam miesiąc nie gwarantuje nam, że zbierzemy grupę uczestników.

 

Jak długo promować szkolenie?

Żeby szkolenie odbyło się w październiku trzeba je promować już od marca. Jeśli we wrześniu zaczniemy promować szkolenie na październik, to prawdopodobnie nie zbierzemy grupy, bo nie zdążymy. A nie dlatego, że październik jest złym miesiącem na szkolenia otwarte.

Organizując szkolenia otwarte w miesiącach październik-listopad oraz kwiecień-maj możemy upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Raz promujemy szkolenie, a zbieramy dwie grupy. Jednak żeby tak się stało trzeba odpowiednio wcześnie zacząć je promować.

Szkolenia na październik-listopad promujemy już od wiosny (od marca). Natomiast szkolenia na kwiecień-maj już od jesieni poprzedniego roku (tj. od września).

 

PS. Jeśli artykuł spodobał Ci się, polub nasz fanpage: