Niekonwencjonalne metody szkoleniowe – Mirosław Urban

 

niekonwencjonalne-metody-szkolenioweKsiążka zawiera trochę teorii na temat prowadzenia praktycznych ćwiczeń szkoleniowych oraz opisy tychże praktycznych i niekonwencjonalnych ćwiczeń.

Tytuł sugeruje (przynajmniej mi), że te metody będą bardzo nowatorskie. Czytając książkę okazało się jednak, że niemal wszystkie ćwiczenia z niej znam. Ćwiczenia te może i są niekonwencjonalne, ale dla wykładowców, albo mówców. Dla doświadczonych trenerów prowadzących szkolenia w oparciu o praktyczne ćwiczenia mało jest tu nowatorskich nowości.

Ćwiczenia są naprawdę fajne, aktywne i angażujące grupę. Pod warunkiem, że grupa nie chodziła do tej pory na żadne aktywne szkolenia. Jeśli chodziła, to zna wiele ćwiczeń z tej książki i zwykle reaguje jękiem rozczarowania „Znowu to ćwiczenie!?”.

Te ćwiczenia są naprawdę bardzo popularne. Chodząc przez kilka lat na różne szkolenia, poznałem niemal wszystkie z nich jako uczestnik szkoleń.

Książkę i ćwiczenia z niej jednak polecam początkującym trenerom, prowadzącym szkolenia dla początkujących grup. Za 25 zł można kupić trochę ciekawych i angażujących ćwiczeń.

 

 

Tagi: