Rodzaje trenerów – cz. 4. Gwiazda

 

Czwarty trener to Gwiazda.

Zanim przeczytasz jego opis zobacz artykuł:
Rodzaje trenerów – cz. 1. Analityk

 

Gwiazda

Gwiazda to trener przekonany o swojej wyjątkowości. Uczy teorii i praktyki, ale największy nacisk kładzie na to, aby uczestnicy naśladowali jego. Byli tacy, jak on, bo on jest wzorem tego, co najlepsze.

Gwiazda kocha robić dobre wrażenie. Jest elegancko ubrany. Ma przy sobie modny telefon, tablet, zegarek i kluczyki od samochodu klasy premium.

 

Wady Gwiazdy

1. Za dużo pozorów

Gwiazda przede wszystkim kocha tworzyć swój wyjątkowy wizerunek. Początkujący Trener Gwiazda ma czasem skłonności do wyolbrzymiania swoich kompetencji i osiągnięć.

Jeśli na szkoleniu okaże się, że w którymś momencie skłamał, może stracić cały swój wizerunek i autorytet.

 

2. Budzi słomiany zapał

Opowiada wiele motywacyjnych historii i przekonuje uczestników szkolenia, że są w stanie osiągnąć sukces, bo już wielu tego dokonało.

Zaraz po szkoleniu uczestnicy są bardzo zmotywowani do działania. Jednak po kilku dniach zapał mija, bo ludzie potykają trudności i nie są w stanie poradzić sobie z nimi.

 

3. Nie stosuje praktycznych ćwiczeń

Zwykle opowiada tylko historie i wykonuje demonstracje. Opowiada ciekawą historię mówiącą, jak ktoś coś zrobił. Pokazuje jak on to robi. Mówi patrzcie i uczcie się. A następnie przechodzi do kolejnego zagadnienia.

Czasem pozwoli ludziom wykonać w dwójkach to samo, ale już raczej tego nie omówi.

 

Zalety Gwiazdy

1. Król wizerunku i marketingu

Jeśli Trener Gwiazda rzetelnie buduje swój wizerunek, ma ogromną marketingową przewagę nad innymi trenerami. Ludzie wolą pójść na szkolenie do trenera którego znają z telewizji, gazet czy nawet Internetu. Co więcej zapłacą za jego szkolenie o wiele więcej niż za podobne szkolenie prowadzone przez nieznanego trenera.

Dlatego warto rzetelnie budować swój wizerunek.

 

2. Porywa ludzi

Trener Gwiazda potrafi porwać ludzi i uczynić z nich swoich fanów. Wysyła do ludzi komunikat: „Ucz się ode mnie, a będziesz tak wyjątkowym człowiekiem jak ja”.

Porywa ludzi poprzez opowieści i znanych ludzi w swoim otoczeniu. Mówi w jakim wyjątkowym miejscu był i jakich znanych ludźmi tam spotkał.

Wykorzystuje również najnowsze gadżety. Ma najmodniejszy telefon, laptop, ubranie i prestiżowy samochód. A szkolenia prowadzi w wyjątkowych i prestiżowych miejscach.

 

3. Bardzo dobre historie i demonstracje

Doświadczony Trener Gwiazda jest naprawdę dobry w opowiadaniu historii i demonstrowaniu umiejętności. Jeśli robi to właściwie, jest to jego ogromną zaletą. Bo tym może porywać tłumy.

 

O pozostałych rodzajach trenerów przeczytasz w artykułach:

Rodzaje trenerów – cz. 1. Analityk

Rodzaje trenerów – cz. 2. Wykonawca

Rodzaje trenerów – cz. 3. Kumpel

Rodzaje trenerów – cz. 4. Gwiazda

Rodzaje trenerów – cz. 5. Realizator

 

PS. Jeśli artykuł spodobał Ci się, polub nasz fanpage:

 

Tagi: